Introligatornia Format

Wieloletnie doświadczenie

Posiadamy ponad 30-letnie doświadczenie w branży introligatorskiej

 

Pozytywne referencje

 Setki wypełnionych kontraktów potwierdzonych pozytywnymi referencjami.

 

Ogólnopolski zasięg

Ogólnopolski zasięg działalności – nie są straszne nam żadne odległości.


Napisz do mnie. Skontaktuję się z Tobą w ciągu 24h.

WSPÓŁPRACA

Nasi klienci

TŁOCZENIA INTROLIGATORSKIE

Tłoczenie to rodzaj brandingu, który nadaje produktom szacowny i szlachetny wygląd. Używanie technologii służy do tworzenia tłoczenia logo, napisów w formie inicjałów, podpisów i dedykacji. Tłoczenie wykonywane jest na materiałach z tworzyw sztucznych. Najczęściej jest to: skóra, papier, karton, skóra ekologiczna, plastik. Zadaniem tłoczenia jest uszlachetnienie produktu a dokładnie uwypuklenie konkretnego elementu.

Formy tłoczenia

Tłoczenia logo według metody tworzenia płaskorzeźby są poszukiwane w kręgach biznesowych, w produkcji pamiątek, prezentów w stylu korporacyjnym. Również ostatnio nabiera znaczenia nowy trend, kolejność wytłaczania przez projektantów mody, producentów odzieży i obuwia ze skóry. Tutaj zadanie jest inne, zwiększenie rozpoznawalności produktów i przebudowa od konkurentów ze względu na pierwotną podaż towarów.

Tłoczenie jest narzędziem uniwersalnym możliwym do zastosowania na każdym podłożu. Wykorzystując taki atrakcyjny projekt można doskonale ozdobić okładki książek, tłoczenia dedykacji i tłoczenia podpisów powodują nadanie im wyjątkowego odbioru. Książka ozdobiona tłoczeniem jest chętnie kupowana, chociażby ze względu na efekt dekoracyjny. Tłoczenia napisów w formie inicjałów doskonale sprawdza się na zaproszeniach i wizytówkach.

RODZAJE TŁOCZENIA: ŚLEPY, RELIEF, FOLIA

Produkty z wytłoczonym logo są różne. Na niektórych wykonano płaski wzór folii, na innych wypukły obraz, pasujący do produktu lub malowany. Wystrój zależy od technologii. Zgodnie z metodą produkcji tłoczenie na zimno i na gorąco jest podzielone.

 • Ślepe wytłaczanie stosuje się w przypadkach, gdy produkty wymagają przyzwoitego, ścisłego wyglądu. Jest to najpopularniejszy sposób budowania marki w kręgach biznesowych, gdzie cenią sobie nie zewnętrzną błyskotliwość, ale status i powściągliwość. Nadruk wykonuje się bez farby i folii za pomocą metalowego lub polimerowego stempla podgrzanego do wysokich temperatur.
 • Drugim najpopularniejszym sposobem jest zastosowanie logo z folią. Często wiąże się to z technologią ślepą, ponieważ proces jest podobny. Właśnie w przypadku ślepego tłoczenia stempel styka się bezpośrednio z powierzchnią produktu, a następnie między stemplem a materiałem umieszcza się folię drukarską. Folia ma kolorową warstwę i samoprzylepną podstawę, dlatego pod działaniem ciepła jest mocno przymocowana do skóry, kartonu lub plastiku.
 • Tłoczenie na gorąco tworzy wypukłą płaskorzeźbę na produktach. Metodę tę rzadko stosuje się do brandowania pamiętników, ale często wybiera się ją do projektowania wizytówek, okładek. Oprócz opcji wymienionych powyżej firma reklamowa może oferować również ręczne tłoczenie i druk na zimno za pomocą specjalnego lakieru UV. Te metody są również bardzo atrakcyjne i są często wybierane do znakowania akcesoriów biznesowych.

Zastosowanie tłoczenia jest zróżnicowane, ale częściej tłoczone lub foliowe obrazy logo są zamawiane dla:

 • Pamiętniki
 • Zeszyty biznesowe
 • Etui na wizytówki
 • Portfele
 • Foldery.

Stylowe zestawy upominkowe wyglądają bardzo efektownie, jeżeli każdy element ozdobiony jest eleganckim tłoczeniem logo. Taki przedmiot jest odpowiedni, jako prezent firmowy, prezentacja podczas negocjacji lub spotkań. Tłoczenie logo lub tłoczenie napisów w formie inicjałów odbywa się za pomocą specjalnego działającego stereotypu. Specjalista tworzy układ i metalową frazę, aby stworzyć dekoracyjny nadruk. Z ich pomocą produkt jest przetwarzany w działającej prasie, w której wchodzi w bezpośredni kontakt z powierzchnią materiału. Produkt poddawany jest działaniu podwyższonej temperatury, która zmienia topografię powierzchni w miejscu naniesienia logo.

TŁOCZENIE PODPISÓW, TŁOCZENIE DEDYKACJI

Tłoczenie podpisów, duże litery, elementy graficzne dają wrażenie ekskluzywności. Tłoczenie dedykacji szczególnie ciekawie prezentuje się na grubych kartonach graficznych, dotyczy to szczególnie takich produktów jak: kalendarze, ozdobne torby papierowe, wizytówki. W profesjonalnych introligatorniach, wykonywane jest ręczne oprawianie teczek oraz tłoczenie napisów i tłoczenie dedykacji na teczkach z różnych materiałów introligatorskich. Wykonywane są tłoczenia i złocenia w technice temodruku. Zdobieniu podlegają również akcesoria dla hoteli i restauracji, etui na dokumenty, oraz inne materiały. Metoda tłoczenia na gorąco, jest szeroko stosowana na papierze i stosowana do złoceń i srebrzeń.

WYKORZYSTANIE RÓŻNYCH RODZAJÓW TŁOCZENIA

 • Tłoczenie wklęsłe tworzące wgłębienia w papierze jest wykorzystywane do wytłaczaniu okładek kalendarzy książkowych, portfeli w tym przypadku tłoczenie logo jest powszechnie stosowane.
 • Tłoczenie wypukłe najlepiej sprawdza się miękkim papierze, kartonach i jest wykorzystywane np. do tłoczenia obwolut, wizytówek.
 • Tłoczenie ślepe czyli efektowne tłoczenie wklęsłe bez używania farby daje możliwość uzyskania wyraźnej głębi

GDZIE NAJCZĘŚCIEJ JEST WYKORZYSTYWANE TŁOCZENIE

Najpopularniejszym przedmiotem z wykorzystaniem tłoczenia napisów w formie inicjałów są wizytówki, które ozdobione w ten sposób wzbudzają zainteresowanie.Takie elementy a także foldery zawierają również tłoczenie logo lub inne ważne dane. Natomiast zaproszenia na ślub lub ważne wydarzenia korporacyjne zawierają tłoczenia podpisów znacznie uszlachetnione np. tłoczenie złotem lub srebrem.

Stosowanie tłoczenia logo, tłoczenia dedykacji oraz innych form dodaje kontrastu wizualnego, oraz dotykowego. Możliwe jest uzyskanie wzoru, obrazu, tekstu z zauważalną grą świateł i cieni na danej powierzchni. Zastosowane uszlachetnienia stają się nośnikiem przekazu reklamowego, a produkt staje się bardziej atrakcyjny dla potencjalnego klienta. Cały projekt ma nietuzinkowy charakter i wyróżnia się na tle innych.

{

Pisana przed wiekami na cnym pergaminie,
przetrwała burze wieków i chyba nie zginie
już nigdy, bo wszak nigdy nie zabraknie na ziemi
namiętnych dusz, co dłońmi nieomal drżącemi
chwytają dzieło ducha, toną w jego treści
i – kształcie!…
O, jak oko przecudownie pieści
ta czcionka, ta oprawy mistrzowska robota
dla której nie szczędzono kosztownego złota!
Te dziwne kopersztychy, te inkunabały,
te stare drzeworyty […]

Jan Kasprowicz

{

Opinie klientów

Referencje

mgr Elżbieta Kuźma

Biblioteka Nauk Społecznych

Firmę „Format” moglibyśmy polecić innym instytucjom

Sekcja Języka Rosyjskiego Bibliotego Filologicznej NOVUM UAM dziękuje za należycie i terminowo wykonaną usługę w zakresie oprawy introligatorskiej książek z księgozbioru naszej biblioteki.

mgr Justyna Andrzejczak

Biblioteka Główna AWF

Terminowo i sumiennie

Współpraca z Firmą przebiega bardzo dobrze. Pan Przemysław Babijów realizuje usługi starannie i terminowo, zgodnie z naszymi wskazaniami. Jest bardzo otwarty na wszelkie uwagi i sugestie. Firma jest uczciwym i rzetelnym kontrahentem, a jej usługi mogę z całą odpowiedzialnością zarekomendować.

dr inż Marek Zieliński

Biblioteka Główna ASW

Solidny, rzetelny i terminowy wykonawca

Biblioteka Główna Akademii Sztuki Wojennej potwierdza, że usługa została wykonana z należytą i profesjonalnie. Zamawiający poleca firmę Usługi Introligatorskie „Format” Przemysław Babijów jako solidnego, rzetelnego i terminowego wykonawcę.

mgr Edyta Szelejewska-Dembińska

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa

Firma rzetelna i uczciwa

Przebieg naszej dotychczasowej współpracy pozwala nam stwierdzić, iż jest to firma uczciwa i rzetelna, podchodząca do każdego zlecenia w pełni profesjonalnie. Produkty i usługi dostarczane przez Firmę Format są na najwyższym poziomie. Zawsze możemy liczyć na szybką obsługę i fachowe doradztwo. Firmę określam jako solidną, wiarygodną, w pełni przygotowaną do kompleksowego wykonywania zadań introligatorskich.

mgr Irena Jagodzińska

Biblioteka Nauk Społecznych

Praca wykonana bardzo dobrze i terminowo

Oprawa, zarówno książek jak i czasopism (łącznie 600 egz.) została wykonana bardzo dobrze i terminowo, z uwzględnieniem warunków określonych w zamówieniu. Do chwili obecnej nie było żadnych reklamacji dotyczących wykonanej usługi. W związku z powyższym uważam, że fachowość usługi introligatorskiej p. Przemysława Babijów należy oceniać pozytywnie.

mgr Bogusława Szylin

Wydział Historyczny UAM

Standard pracy firmy jest na wysokim poziomie

Współpraca z wykonawcą należy do udanych, z uwagi na pewną jakość usługi. Standard pracy firmy jest na wysokim poziomie. Ceny są zaletą wykonawcy. Koszt zlecenia jest współmierny do gwarantowanej jakości. Wykonawca wywiązuje się z narzuconego terminu. Termin realizacji zadań jest satysfakcjonujący

Copyright © introligatorformat.pl 2020

Projekt i wykonanie: Piotr Jeziorny piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo